Firma vznikla v roku 2000 ako organizačná zložka francúzskej spoločnosti SARL MKM, Seynod – Francúzsko. Od roku 2001 sa pretransformovala na M.K.M. SK, s.r.o. sídliacu vo Veľkom Šariši na Slovensku. Spolu s materskou spoločnosťou vo Francúzsku sme jeden TEAM vzájomne sa doplňujúci a sme špecialisti na bezpečnostné a technické šitie. Naša materská firma http://www.mkm-couture.com/ je držiteľom certifikátu PPE Standard, ktorý potvrdzuje kvalitu výrobného procesu vo Francúzsku aj na Slovensku. Ak sa jedna o bezpečnostné šitie používame systém, kde aj za 5 rokov vieme určiť kto šil, ktorú operáciu na produkcii jednotlivých sérií a aké bezpečnostné materiály a prvky (popruhy, spony, nite, programy na automate) sme na túto sériu použili.

Viac ako 90% výroby ide na export do Francúzska. Doprava sa realizuje 2 až 3x mesačne. Každý rok modernizujeme a skvalitňujeme výrobný proces. Počiatočných 8 zamestnancov sa rozrástlo na cca 30.

Naše výrobky majú uplatnenie v mnohých odvetviach a komplexnom prostredí - od horolezectva cez rôzne športy v zdravotníctve, v priemysle, v kancelárii ale aj v domácnosti...

Vieme ušiť prevažne hrubé veci, ale aj tenké. Šiť sa snažíme na programovateľných automatoch nakoľko je to krajšie, presnejšie a rýchlejšie = efektívnejšie. V našej spoločnosti používame rôzne špeciálne stroje: automatické strihače popruhov so studeným aj teplým strihaním, značiace stroje, sekacie lisy, rezaciu techniku, šijacie stroje s jednopodávaním, s dvojpodávaním aj trojpodávaním (špeciálne na hrubé šitie), programovateľné automaty, stroje na opaľovanie nití, trhacie stroje na testovanie švov do 5000kg. Sme inovatívna firma, ktorá používa osvedčené technológie ako aj najnovšie technológie 3D tlače na prípravu prípravkov používaných na programovateľných automatoch a v rôznych iných oblastiach.

Spolupráca

SARL MKM má dielňu vo Francúzsku na vývoj nových výrobkov (+ rezanie LASEROM), na produkciu sérií, ktoré majú krátku dodaciu lehotu, na malé a špeciálne série výrobkov. Taktiež sme ich súčasťou na Slovensku, kde robíme veľké série výrobkov + 3D tlač. Tu zamestnávame a školíme zamestnancov. Vzájomne denne komunikujeme a navštevujeme sa podľa potreby. Tým sa odovzdávajú, udržiavajú a prenášajú jedinečné zručnosti, vďaka ktorým je naša spoločnosť absolútnym lídrom, pokiaľ ide o bezpečnostné výrobky spojené s exkluzívnym dizajnom.

Patenty podané materskou spoločnosťou SARL MKM

Bezpečnostné zipsy, remene a popruhy

MKM vlastní niekoľko patentov, ktoré sú nevyhnutné pre realizáciu jedinečných produktov a sú zárukou najnáročnejších bezpečnostných noriem.

 

Patentovaný postroj na ochranu pred pádom

Patentovaný postroj na ochranu pred pádom
Výrazné zníženie kompresie stehien, väčšie pohodlie pri zavesení.

Patent Baudrier bez pracky a Artinovova cena 2004

Postroj novej generácie, absolútna bezpečnosť, pocitovo ako druhá koža, extrémne ľahké (<100g)

Patentované náramenice na batoh Double Brin

Umožňuje voľný pohyb ramena, rozloženie hmotnosti vaku na 4 pramene, stabilita, vetranie, ergonomická rukoväť

MKM spolupracuje so všetkými predstaviteľmi v hospodárskom živote: s inštitúciami, profesionálnymi športovcami, odborníkmi a administratívou. Vieme, ako skombinovať svoje know-how s bezkonkurenčnou flexibilitou.

Máte záujem o personalizované rúška?

Rúška s logom Vašej firmy ako darček alebo reklama pre Vaších obchodných partnerov.
Kontaktujte nás
O nás
Môj účet
[email protected]
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram